İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nu Bayburt Hakkındaki İfadeler Sebebiyle KINIYORUZ!

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu’nu Bayburt Hakkındaki İfadeler Sebebiyle KINIYORUZ!

Sosyal medya üzerinden Bayburt ve Bayburtluları eleştiren ve aşağılayan İYİ Parti Sözcüsü İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nu şiddetle kınıyoruz!

Sizin kirli ve pis siyasetinizi, Bayburt’umuzun değeri 25. ve 26. dönem Bayburt Milletvekilimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin 64. ve 65. hükümetlerinin Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız ve son olarak Merkez Bankası Başkanlığına getirilen Bayburt’umuzun Medar-ı İftiharı, kıymetli büyüğümüz Sayın Naci AĞBAL beyefendi için yaptığınız paylaşımı Bayburt Vakfı ve tüm Bayburt STK’ları olarak kınıyoruz.

Sayın Ağıralioğlu, bilmiyorsanız Bayburt ve Bayburtluyu size anlatalım; Bayburt, Hazreti Peygamberin sancaktarlığını yapmış Abdulvehhap Gazi’lerin şehridir. Anadolu’da Türk tarihi kadar eski bir şehrin adıdır Bayburt… Meşhur edebiyatçı Fuat Köprülü’nün ifadesiyle; “Türk edebiyatını terazinin bir kefesine Dede Korkut destanlarını diğer bir kefesine koysak Dede Korkut destanları ağır basar” dediği Dede Korkutların şehridir Bayburt… Tarihinde hiçbir zaman devlet haini ve din düşmanının çıkarmadığı gibi bunları barındırmayan eşsiz Anadolu şehridir Bayburt… Muhafaza-i din, müdafaa-i yurt uğrunda canlarını, kanlarını seve seve Allah için, bayrak için, vatan için verenlerin şehridir Bayburt… Bağdat surlarına sancağı diken Genç Osman’ların şehridir Bayburt… Milli Kurtuluş Savaşı’nda Afyon Kocatepe’de, ilk şehit Yüzbaşı Agah Bey’lerin şehridir Bayburt… Bu şehir, Kıbrıs Barış Harekâtı’nda nişan yüzüklerini vatan müdafaası için en çok veren gençlerin şehridir…

Kamuoyunun huzurunda Bayburt ve Bayburtluların değeri Sayın Naci AĞBAL beyefendiden özür dilemenizi bekliyoruz.

Saygılarımızla…

Bayburt Vakfı Başkanı

Av. İsrafil Kahraman

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Siyaseti siyaset yapmak için yapan . Siyaset yapmak için “Milliyetçi” olan kişilere. Türk tarihini ne kadar anlatsanız boşuna başkanım. Hoş biz şanlı ve mert Türkler alışığız böyle yüreği ile dili bir olmayanlara. Kürsüde Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün her ilkesine bağlı olduklarını söylerler ancak vatan birliği, adalet, milli menfaatler söz konusu oldumu Atatürk’ün ilkelerinden zerre haberi olmayan bir insana bürünürler. Umarım gittikleri yoldan dönerler ve siyaseti siyaset için değil Ülkemizi daha da güzelleştirmek, geliştirmek ve Atatürk’ün izinden gitmek için yaparlar. Biz gençlere örnek olacak, büyüklerimizin ise gururu olacak bir siyasetçi olma yolundan sapmadan dürüst, adaletli ve saygılı siyasetçiler olurlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?